3. kolo NEMAK ŽBM

Na Jednotke pokračovala už 3. kolom NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 2018

    Dnes, vo štvrtok 31. mája, pokračoval od rána už 3. kolom 4. ročník NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy. Tentokrát sa hostiteľskej úlohy zmocnila I. ZŠ na ul. Dr. Jánskeho.

   Turnaj slávnostne otvorili zástupkyňa riaditeľa školy Oľga Berkešová, konateľ Technických služieb s.r.o.  Emil Vozár a športový riaditeľ BK a koordinátor mikroligy Norbert Nagy.

   Už po tretíkrát sa stretli reprezentanti všetkých štyroch žiarskych základných škôl, spolu 49 chlapcov a dievčat. Tentokrát boli zostavy jednotlivých škôl trochu pozmenené, keďže školy sa zúčastňujú koncoročných výletov a súťaží. Aj noví, nádejní basketbalisti a basketbalistky si tak mohli vyskúšať, ako im minibasketbal ide. Tí, ktorí nastúpili už aj predtým, si zas vyskúšali, ako sa dokázali za 3 týždne od posledného turnaja zlepšiť. A veru nasadenie aj kvalita hry išli viditeľne nahor. Hralo sa na dva polčasy a po skončení zápasu sa hádzali ešte trestné hody, ktoré sa k celkovému skóre pripočítali. Atmosféra v telocvični bola búrlivá, bojovalo sa v rozmermi menšej telocvični naozaj o každý meter plochy. Turnaj bol veľmi vyrovnaný, o výslednom poradí rozhodli pre rovnosť bodov až vzájomné zápasy prvých troch tímov a vzájomné skóre v nich. Všetkých hráčov, prváčikov, druháčikov a tretiačikov treba za nasadenie a výkony na palubovke pochváliť. Pekne poďakovať treba hostiteľskej škole, Jednotke, ktorá pripravila pre turnaj naozaj výborné podmienky.

    Slávnostné vyhlásenie výsledkov na turnaji prebehlo za účasti Prezidenta BK Jána Valenta a trénera BK Jozefa Oravca, čerstvého držiteľa titulu Majster Slovenska v kategórii starších minižiakov.

   Už teraz sa možno tešiť na finálové 4.kolo NEMAK ŽBM, ktoré  definitívne rozhodne o celkovom poradí tímov v 4.ročníku NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy. Uskutoční sa už 14.júna na Cirkevnej základnej škole. Tu obdržia všetky zúčastnené deti diplomy a medajle a tréneri, učitelia jednotlivých škôl trofejové poháre pre svoje školy.                                                                 

Výsledky zápasov 3.kola NEMAK ŽBM:

Dvojka – Cirkevná       15:25 (7:16)
Jednotka – Štvorka     12:16 (4:8)
Dvojka – Štvorka         11:18 (1:8)
Jednotka – Cirkevná   24:8 (10:3)
Cirkevná – Štvorka      15:11 (4:4)
Dvojka – Jednotka       14:22 (4:10)

Výsledné poradie v 3. kole NEMAK ŽBM:

  1. Jednotka 5b /skóre +12/
  2. Štvorka 5b /skóre 0/
  3. Cirkevná 5b /skóre -12/
  4. Dvojka    3b

Norbert Nagy, športový riaditeľ BK a koordinátor ŽBM