Prvý zápas na novej palubovke

Mladší žiaci a žiaci BK MŠK Žiar nad Hronom odohrali v rámci generálnej skúšky novoskolaudovanej športovej haly v utorok 8.septembra prípravný priateľský zápas so svojimi rovesníkmi z Nemecka. Hľadisko zaplnilo viac ako 150 priaznivcov basketbalu, ktorí mohli popri úplne vynovených a zväčšených priestoroch športovej haly sledovať dramatické súboje slovenských a nemeckých basketbalistov.

ŽIACI
BK MŠK Žiar nad Hronom : SSC Karlsruhe (NEM)   72:74 (8:16, 31:34, 49:54)

Horváth 30, Kucej 18, Grochal 7, Novák 6, Babiak 4, Kotlárik 3, Greguš 2, Golebiowski 2, hrali ešte Truben, Barcík, Lehotský, Bajnok, Švec, Király, Krajčovič

ZH-Karlsruhe_ziaci

Žiarski žiaci po štvortýždňovej letnej príprave nastúpili v novozrekonštruovanej športovej hale proti fyzicky aj technicky veľmi zdatnému súperovi z Nemecka. Začiatok zápasu bol zo strany domácich dosť ustráchaný a rešpekt z 3 – 4 hráčov súpera, ktorí boli o hlavu vyšší ako ich obrancovia sa podpísal na výsledok prvej štvrtine, ktorú Žiarčania prehrali 8 : 16. Do druhej  ako aj do ostatných štvrtín však Žiarčania nastúpili tak, ako ich poznáme – s chuťou, bojovnosťou a hlavne s kolektívnou hrou v obrane ale aj v útoku. Povzbudení trénerom a hlavne divákmi predviedli veľmi pekný basketbal a s favoritom z Nemecka prehrali o 2 body a to 72 : 74. Potešujúce je, že chlapci boli minimálne o polovicu zápasu viac než vyrovnaným súperom hráčom z SSC Karlsruhe a dokázali vyhrať druhú štvrtinu 23 : 18, ako aj štvrtú 23 : 20. Do zápasu sa zapojilo 12 žiakov, ktorým prišli pomôcť 3 starší žiaci, ktorí v nemalej miere prispeli k dobrému zápasu a peknému športovému zážitku.

Juraj Horváth, tréner

MLADŠÍ ŽIACI
BK MŠK Žiar nad Hronom : SSC Karlsruhe (NEM)   60:53 (19:11, 37:19, 46:38)

Dekýš 10, Holic 10, Kret 9, Ďurica 8, Ziman 8, Balogh 6, Tončík 4, Kosmeľ R. 2, Šonkoľ 2, Sirotný 1, hrali ešte Baláž, Bobok, Galko, Herich, Kosmeľ M., Krahulec

ZH-Karlsruhe_mladsi_ziaciÚradujúci vicemajstri Slovenska majú za sebou len hrubú kondičnú prípravu. Napriek tomu nastúpili do zápasu koncentrovane a s veľkým nasadením. Hrali agresívne v obrane, presne a rýchlo si prihrávali loptu a vedeli sa presadiť aj v hre jeden proti jednému.  Do polčasu si napriek zraneniu svojho najlepšieho hráča vybudovali až 18bodový náskok. Vstup do druhého polčasu však podcenili a posadili tým súpera na koňa. Ten šnúrou 11 bodov náskok domácich znížil. Žiarčania sa ale dokázali po dôrazných timeoutoch prebrať. Bojovnosťou a individuálnymi výkonmi postupne prekonali kŕč a strach z možnej prehry a vedenie si nakoniec udržali až do konca zápasu. Diváci v hľadisku aj domáci hráči na palubovke sa tak mohli tešiť z premiérového basketbalového víťazstva vo svojom novom športovom stánku.